Quantcast
Channel: www.szekesfehervarihirek.hu » HELYI HÍREK
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Együtt többre vagyunk KÉPES-ek!

$
0
0

 

Vállalatok, civil szervezetek és a helyi önkormányzat összefogásával, eddig példátlan összefogásban újítják fel a KÉPES – Közösségi Értékteremtő Program tagjai a székesfehérvári Gyöngyvirág Óvodát.

Az együttes felelősségvállalás stratégiája egy olyan innovatív, első alkalommal megvalósuló kezdeményezés, amely optimális megoldást nyújt a résztevők számára, hiszen a különböző tevékenységi körnek, szaktudásnak, kapcsolati tőkének és hatáskörnek köszönhetően a vállalatok összességében jóval többre képesek, mint önálló CSR tevékenységük során. A mai napon aláírt szándéknyilatkozattal az összefogás résztvevői a szinergia megvalósításában bízva vállalják az együttműködést és együtt cselekvést a helyi közösség érdekében.

A KÉPES – Közösségi Értékteremtő Program 2013-ban mintaprojektként a székesfehérvári Gyöngyvirág óvoda felújítását tűzte ki céljául, ezzel támogatva a helyi közösség mindennapjait. A kezdeményezés különlegessége, hogy eltérő tevékenységi körű vállalatok és az állami szféra vállal partnerséget egy közös projekt megvalósítására. A szándéknyilatkozat aláírói: Alba Plaza Székesfehérvár, Alcoa-Köfém Kft., Coca-Cola HBC Magyarország Kft., DENSO Gyártó Magyarország Kft., General Plastics Kft., Hotel Novotel Székesfehérvár, Karsai Holding Zrt., Macher Kft., Mondelez Kft., Székesfehérvár MJV Önkormányzata, Székesfehérvár Városgondnoksága Kft., Videoton Holding Zrt.

Az 1975-ben alapított Gyöngyvirág óvoda közel 400 kisgyermeket fogad minden évben, 15 csoportja közül egy a különleges odafigyelést igénylő autista gyermekekkel foglalkozik, és 2 német nemzetiségi csoportja is van. Az előzetes kárfelmérés után kiderült, hogy az épület teljes felújításához több mint 70 millió forintra lenne szükség. A projekt résztvevői és az önkormányzat az idei évben csaknem 17 millió forintot gyűjtött össze elsősorban olyan munkálatok támogatására, amelyekre nem hívható le pályázati forrás, és amelyhez olyan javítások tartoznak, mint az épület vizesblokkjai, burkolat és a beázás miatt megrongálódott tetőszerkezet felújítása.

Az együttműködés stratégiája jóval nagyobb támogatást tesz lehetővé, mint az önálló CSR, hiszen a felajánlások növelik és felerősítik egymás értékét. A székesfehérvári projekt példát mutat a közös felelősségvállalásban és hangsúlyozza az összefogás erejét; együtt többre képesek a szervezetek, fokozni tudják az értékteremtés hatékonyságát. „Egyedülálló kezdeményezésnek tartom a KÉPES projektet, hiszen a vállalatok a civil és az intézményi szektorral együttműködve visznek véghez olyan feladatokat, amelyek a helyi közösség életét jobbá teszik. Örömmel állt melléjük Önkormányzatunk is, hiszen a város vezetése is azért dolgozik, hogy intézményeinkben minél szebb környezetben töltsék napjaikat a fehérvári gyermekek. Én magam is annak a híve vagyok, hogy nem kell mindig külső finanszírozásra várni, hanem összefogással meg kell találni a fejlődésre az egyéb lehetőségeket is. Remélem, követői is lesznek a KÉPES projektnek, akik most kaptak kedvet ahhoz, hogy segítsenek.” – emelte ki Brájer Éva, Székesfehérvár Megyei Jogú Város alpolgármestere.

A 2013-ban útnak indult KÉPES – Közösségi Értékteremtő Program egy hosszú távú CSR összefogás, amely a jövőben további partnerek csatlakozását, valamint a mintaprojekt adaptációját tűzte ki céljául, hogy az optimalizált megoldásnak köszönhetően minden vállalat a lehető leghatékonyabban használja fel a CSR tevékenységekre allokált forrásait és az együttműködésnek köszönhetően valódi szinergiát teremtsenek meg.

 

Hirdetés

 

 


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Latest Images

Trending Articles